ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

299 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 299 Lei?

Stoc epuizat

Ne pare rău, dar stocul pentru produsul lgl 42 este momentan epuizat. Aruncați o privire mai jos la selecția de produse similare disponibile.

Fotografie

Sluneční brýle Uvex lgl 42

Nu este în stoc

Produse alternative

Informații despre produs

Ochelarii de soare Sportstyle 42 de la producătorul german Uvex sunt disponibili în culori moderne. Beneficiază de protecție 100% UVA, UVB și UVC. Ochelarii au lentile de înaltă calitate care dispun de tratament cu 18 straturi de folie. Protejează împotriva radiațiilor infraroșii cu o lungime de undă cuprinsă între 780 nm și 1000 nm. Pigmenții speciali din lentila polimerică activează un filtru care elimină și absoarbe aceste radiații. 

Uvex garantează o protecție maximă a ochilor în toate circumstanțele. Lentilele din policarbonat fabricate special îndeplinesc standardul pentru ochelarii de schi și de protecție. În timpul testării, au fost trase bile de oțel cu un diametru de 6 mm, care au zburat cu o viteză de 162 km / h. Nu se rup. Pentru protecție maximă!

Principalele caracteristici ale ochelarilor:

  • uz universal
  • protecție 100% UVA, UVB și UVC
  • capetele brațelor din material moale
  • protejează de raze infraroșu
  • se așază perfect pe față

Categoria filtrului de soare

Parametri
Marcă
Uvex
Potrivit
bărbați / femei
Categorie filtru de soare (Cat.)

Intervalul înseamnă că aceștia sunt ochelari fotocromici care se adaptează la lumină. Citiți mai multe în articol.

S3
Material ramă
plast
Polarizare

Filtrul de polarizare elimină în mod semnificativ orice strălucire (apă, zăpadă, sticlă, asfalt umed), îmbunătățind în același timp claritatea și perceptibilitatea spectrului de culori.

Nu
100% UV ochrana
Ano
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
76034510
Evaluare și recenzii 100%
Atenție - lentilele nu sunt polarizate! Le-am cumpărat în cunoștință de cauză, dar cineva ar putea avea o surpriză neplăcută.
Designul frumos este clar vizibil chiar și în interior (nu este nevoie să îl îndepărtați la mutare)
fără husă, doar o geantă de pânză

Părerea cumpărătorului

27. iunie 2025

(traducere automată)

Părerea cumpărătorului

14. septembrie 2020

(traducere automată)

Despre producători

Brandul Uvex a fost fondat în 1926 în Fürth, Bavaria, de către Phillip Wintre, iar inițial s-a axat pe fabricarea ochelarilor de protecție de lucru. Apoi au aplicat cunoștințele și tehnologia pe care le dobândiseră pentru a produce primii lor ochelari de schi în 1959.

A fost una dintre primele companii care au introdus tehnologii fără de care nu ne mai putem imagina schiatul de astăzi. Începând cu dezvoltarea stratului UVEX supravision super anti-fog în anii 1970, care a împiedicat aburirea ochelarilor, prin tehnologia UVEX double lens la o altă inovație din anii '90, cunoscută sub numele de tehnologia lentilelor UVEX lasergold, care permite o mai bună recunoaștere a conturului. Istoria, experiența, inovația și protecția consecventă a sănătății umane au făcut din această marcă una dintre cele mai respectate companii din industria de căști și ochelari de schi. 

Cea mai mare parte a producției are loc în Germania și în Europa. Marca s-a mândrit întotdeauna cu tradiția sa și cu eticheta Made in Germany. Numele companiei Uvex: este derivat din cuvintele uv-ex = ultraviolet exclus. 

Mai multe despre producător