ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

299 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 299 Lei?

Ortovox 230 Competition Zip Neck W

Tricou funcțional femei

Stoc epuizat

Ne pare rău, dar stocul pentru produsul 230 Competition Zip Neck W este momentan epuizat. Aruncați o privire mai jos la selecția de produse similare disponibile.

Fotografie

Tricou funcțional femei Ortovox 230 Competition Zip Neck W gri arctic grey

Nu este în stoc

Produse alternative

Informații despre produs

Tricoul funcțional pentru femei 230 Competition Zip Neck W de la Ortovox cu fermoar scurt la gât este confecționat printr-o tehnică fără cusături, motiv pentru care în condiții cu vreme răcoroasă fiecare parte a corpului va fi acoperită de o grosime corectă de lână merino . Datorită tricotului fără cusături și a lânii merino de înaltă calitate în combinație cu elastanul, veți avea parte de elasticitate sporită și libertate maximă de mișcare. 

Structura adaptabilă la corp și greutatea optimă a tricotului garantează o eliminare optimă a transpirației și o termoizolație excelentă. Este vorba despre tehnologia body-mapping din tricot fără cusături. În zonele care se încălzesc rapid, tricotul este mai subțire (greutate de 190 g/m2), iar zonele care necesită căldură sporită, tricotul este mai gros (240 g/m2). Aceste zone permit respirabilitate maximă în locurile necesare.

Caracteristici principale:

  • tehnică de tricotare fără cusături
  • elasticitate pentru libertate de mișcare
  • tehnologie merino body-mapping
  • greutate medie de 230 g/m2
  • fermoar scurt la gât
  • tricot fără cusături
  • mânecă lungă
  • ventilație maximă
  • se usucă rapid
  • rezistență sporită și durabilitate
  • model confecționat în Europa, din lână din Tasmania
  • material: 57% lână merino, 41% poliamidă, 2% elastan
Parametri
Marcă
Ortovox
Potrivit
femei
Greutate
206 g
Material îmbrăcăminte
Elastan / Lână merino / Poliamidă
După activitate

Geci și încălțăminte după activitate

sport / de schi / schi alpin
Încheiere
fermoar scurt
Glugă
fără glugă
Termen de garanție
24 luni
Despre producători

Legendara companie germană Ortovox este renumită pentru sonda de avalanșă Ortovox F2, lansată pe piață în 1980. Înafară de sistemul de securitate și sonda de avalanșă, este devotată și producției de rucsacuri, lopăți, sonde și alte echipamente de schi alpinic și  freerid.

 

Mai multe despre producător