ForCamping s.r.o.

Comparați

4 Comparare

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

249 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 249 Lei?

Warg Hammock Tarp

Prelata

Ușor și compact / Instalare ușoară / Greutate redusă / Ultra ușor

Greutate:
430 g
Rezistența tendei:
3000 mm
Dimensiuni cort:
280 x 300 cm
Dimensiuni ambalat:
24 x 14 cm
Alegeți varianta

Disponibilitate

În stoc
Când estimăm livrarea?

Preț inițial

440 Lei
Reducere calculată din prețul produsului la momentul introducerii în ofertă

Reducere

-35 %

288 Lei

Puteți folosi reducerea introducând codul în câmpul pentru cod de reducere din partea de jos în primului pas al coșului de cumpărături. 259 Lei cu codul de reducere 4CBRANDS
  • Livrare gratuită Pentru achiziții de peste 249 lei
  • Testare în magazin Comandați în magazin mai multe variante și încercați-le!
  • 100% produse originale Garanția autenticității și calității

Fotografie

  • Livrare gratuită
  • -35 %

Fotografie

Informații despre produs

Adăpostul cu croială atipică de la Warg este potrivit pentru dormit într-un hamac sau într-o plasă de agățat, atunci când vă așteptați la ploi nocturne. Greutatea redusă a fost obținută datorită materialului din nailon cu tratament ripstop și acoperire cu silicon, care este mai ușor, mai puternic și mai rezistent la abraziune decât poliesterul.

Prelata are o coloană de apă de 3000 mm și un tratament ignifug pentru a suprima arderea și a elimina efectele acesteia.

În combinație cu hamacul Warg Bugshield veți avea un adăpost confortabil și compact pentru aventurile dumneavoastră ultraușoare.

Principalele avantaje:

  • dimensiune: 280 x 300 cm
  • dimensiunea ambalajului: 25 x 14 cm
  • greutate redusă: 430 g
  • corzi de prindere durabile și ochi de prindere
  • dimensiuni mici ale prelatei ambalate
  • tendă din nailon cu tratament ripstop
  • peliculă din silicon la exterior și interior
  • bucle reflectorizante
  • inclus: 6x pini ușori din duraluminiu

Greutate:

Tropico 300 g
Pini + ambalaj: 80 g
Cordoane 50 g
Total: 430 g

Specificații materiale:

  • 20D Nylon Ripstop, strat de silicon pe ambele fețe, 3000 mm H2O
Parametri
Marcă
Warg
Greutate
430 g
Material construcție cort

Laminatul (fibră de sticlă) este cel mai ieftin și cel mai utilizat material, cu o durabilitate redusă (nu prevede manipulări frecvente) și o greutate mai mare. Durawrap/Duraflex/Wrapflex este un laminat îmbunătățit, dar semnificativ mai rezistent, cu o construcție în formă de diamant clar vizibilă pe suprafață. Bețele din duraluminiu sunt cel mai frecvent utilizate în corturile ultraușoare, principalul beneficiu fiind greutatea redusă și durabilitatea ridicată. Bețele din oțel sunt potrivite pentru corturi auto (anexe) și corturi de petrecere, au durabilitate ridicată, capacitate de încărcare, dar și greutate. Carbonul/kevlarul este absolut cel mai ușor material, acest tip de bețe pot fi găsite în oferta suplimentară a doar câtorva producători de corturi de expediție din lume. Bețele de trekking/echipamentul de avalanșă utilizate în montarea unui cort au un design neconvențional, dar sunt destul de suficiente pentru camparea peste noapte, avantajul fiind greutatea totală mai mică.

-
Rezistența tendei

Tenda / supratenda = partea superioară a unui cort cu strat sau construcție dublă. Caracterizat de coloana de apă = capacitatea materialului de a rezista la presiunea apei. Indicată în milimetri.

3000 mm
Material tendă
Nylon
Dimensiuni cort
280 x 300 cm
Dimensiuni ambalat
24 x 14 cm
Culoare
verde
Culoarea producătorului
green
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
EAN
Evaluare și recenzii 94%
Ușor de montat un adăpost, fie folosind copaci, fie bețe de trekking. Ușor de împachetat. Țăruși ușori din aluminiu.
Greutate redusă
Dimensiune mică a tarcului împachetat
Cuie incluse în pachet
Strângătoare de șnururi, dar poate că nu le-am înțeles exact principiul.

Client verificat

26. octombrie 2025

(traducere automată)

Foarte ușor. Șnururi de tensionare și cuie ușoare pentru ancorarea componentelor

Client verificat

19. mai 2025

(traducere automată)

Design de calitate Greutate redusă Compartimentare Pini din duraluminiu incluși

Client verificat

27. august 2024

(traducere automată)

design de înaltă calitate, manevrare ușoară

Client verificat

14. august 2024

(traducere automată)

Despre producători

Warg este un brand dezvoltat de echipa noastră 4camping, care sunt atât călători exigenți, cât și iubitori de natură. Aceștia au nevoie doar de ce e mai bun în timpul aventurilor lor în jurul lumii, știu ce își doresc, așa că au creat produsele Warg special pentru expedițiile lor pe distanțe lungi, trecătorile montane și expedițiile de iarnă.

Warg este sinonim cu calitatea și excelența. Realizăm produse premium din cele mai bune materiale, care sunt atent selectate și testate de echipa noastră și de colaboratorii noștri experți în domeniu. Toate produsele Warg sunt concepute pentru a satisface cerințele celor mai exigenți utilizatori. 

Pe lângă calitate, accesibilitatea este, de asemenea, importantă pentru noi. Ne dorim ca aceste produse să fie accesibile pentru toată lumea. De aceea, produsele noastre au un preț imbatabil și sunt disponibile pentru publicul larg. Nu ne străduim să obținem cel mai ieftin produs, ci un produs premium la un preț accesibil.

Mai multe despre producător

Alte variante

Prelata Robens Tarp 2.5 x 2.5 m Pro

Prelata Robens Tarp 2.5 x 2.5 m Pro verde Green
  • -11 %
Fiabil/ă / Material rezistent / Instalare ușoară
Greutate:
900 g
Rezistența tendei:
4000 mm
Dimensiuni cort:
250 x 250 cm
Dimensiuni ambalat:
40 x 9 cm

370 Lei 329 Lei

Tendă Trimm Trace XL

Greutate:
1700 g
Rezistența tendei:
3000 mm
Dimensiuni cort:
370 x 500 x 110 cm
Dimensiuni ambalat:
28 x 28 cm

353 Lei de la 337 Lei

Prelata Easy Camp Norddal Tarp 3 x 3 m

Prelata Easy Camp Norddal Tarp 3 x 3 m verde
  • Nou
  • -15 %
Instalare ușoară / Greutate redusă / Capacitate bună de ambalare
Greutate:
950 g
Rezistența tendei:
2000 mm
Dimensiuni cort:
300x300 cm
Dimensiuni ambalat:
37x9 cm

333 Lei 283 Lei

Prelata Lifesystems Expedition Tarp

Prelata Lifesystems Expedition Tarp
  • -20 %
Ușor și compact / Instalare ușoară / Instalare rapidă
Greutate:
745 g
Rezistența tendei:
3000 mm
Dimensiuni cort:
320 x 200 cm
Dimensiuni ambalat:
20 x 11 x 11 cm

378 Lei 301 Lei

Prelata Hannah Skyline 4

Prelata Hannah Skyline 4 verde
  • -30 %
Greutate:
1500 g
Rezistența tendei:
3000 mm
Dimensiuni cort:
350 x 440 cm
Dimensiuni ambalat:
45 x 12 cm

378 Lei 264 Lei