ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

249 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 249 Lei?

Ocún Cima Gloves

Mănuși

Mănușile de alpinism Cima Gloves Ocún sunt ușoare și rezistente, cu degete tăiate, fabricate din microfibră, cu strat dublu în palmă, ideale pentru asigurare, via ferrata și alpinism pe pereți mari.

Alegeți varianta

Disponibilitate

În stoc
Când estimăm livrarea?

135 Lei

  • Livrare gratuită Pentru achiziții de peste 249 lei
  • Testare în magazin Comandați în magazin mai multe variante și încercați-le!
  • 100% produse originale Garanția autenticității și calității

Fotografie

  • Nou

Fotografie

Informații despre produs

Mănușile Cima Gloves de la Ocún sunt destinate alpiniștilor care au nevoie de protecție fiabilă a mâinilor în timpul asigurării, escaladării pe via ferrata sau în ascensiuni big-wall. Aceste mănuși cu degete scurte combină lejeritatea, rezistența ridicată și sensibilitatea maximă a degetelor, pentru a vă permite o manipulare sigură și eficientă a corzii și a echipamentului.

Microfibra sintetică oferă o protecție excelentă împotriva abraziunii și este extrem de rezistentă. Stratul dublu de material din palmă, pe degetul arătător și în zona dintre degetul mare și arătător prelungește durata de viață a mănușilor și sporește siguranța în timpul manipulării corzii, unde apar solicitări crescute. Dosul palmei este confecționat dintr-un material elastic și bine ventilat, datorită căruia mănușile se potrivesc confortabil și rămân plăcute chiar și în timpul purtării îndelungate.

Cureaua confortabilă din material neoprenic în jurul încheieturii este perforată pentru o mai bună ventilație și se închide cu velcro pentru o strângere fermă și sigură. Bucla practică de la încheietura mâinii permite atașarea ușoară la ham sau la scaun, precum și o îmbrăcare rapidă. Găicile mai lungi de pe degete facilitează scoaterea rapidă și simplă chiar și în timpul acțiunii.

Principalele avantaje:

  • model ușor, fără degete, pentru dexteritate și precizie
  • microfibră rezistentă cu strat dublu în palmă
  • consolidare pe degetul arătător și la degetul mare pentru o durată de viață mai lungă
  • partea din spate a mâinii elastică și respirabilă
  • bandă perforată din neopren la încheietura mâinii
  • închidere cu velcro pentru strângere fermă
  • buclă pentru îmbrăcare rapidă și atașare la ham
  • finger flaps mai lungi pentru o scoatere ușoară
  • material: 50% poliamidă + 50% poliuretan (palmă), 98% poliamidă + 2% elastan (dosul palmei), 100% poliamidă (manșetă)
Parametri
Marcă
Ocún
  • RP Climbing s.r.o.
  • Hegerova 345 572 01 Polička
  • info@ocun.com
  • https://www.ocun.com/
Greutate
48 g
Croiala mănușilor
cu degete
Mărime mănuși
XS / S / M / L / XL
Material îmbrăcăminte
Elastan / Poliamidă / Poliuretan
Material
Poliuretan / Poliamidă / Elastan
Culoare
gri
Culoarea producătorului
Grey
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
EAN
Despre producători

Firma cehă Ocún din anul 1988 dedicată producției de bocanci și scaune de alpinism, atunci fiind încă sub marca Rock Pillars. În anul 1994 a deschis fabrica sa proprie, și a început o producție de serie, patru ani mai târziu a început să producă sub marca Ocún alte echipamente de alpinism, cum ar fi bouldermats, buclele expres etc. Familiaritatea companiei a depășit rapid granița cehă, astfel creând alte produse. Astăzi, compania are aproximativ 130 de angajați care dezvoltă și produc echipamente de alpinism, unificate sub brandul Ocún din 2015. Compania are producția în Republica Cehă și își testează în mod constant produsele în colaborare cu un număr de alpiniști de testare.

Mai multe despre producător

Alte variante