Climbing Technology Abo
Ham
- Greutate:
- 135 g
Informații despre produs
Hamul ultraușor Climbing Technology Abo, datorită designului său ergonomic și utilizării materialelor inovatoare, oferă confort și suport maxim la o greutate minimă. Hamul Abo este fabricat din țesătură anizotropică care oferă flexibilitate și distribuție optimă a încărcăturii, fără a fi nevoie de căptușeală.
Materialul folosit pentru talie și picioare provine din producția marină și este 100% neutru din punct de vedere climatic, realizat din materiale reciclate din producția europeană, cu un conținut reciclat între 28-39%. Ochiul de asigurare inovator, fără sudură, facilitează atașarea și utilizarea de carabine compacte și bucle de fixare. Punctele de fixare sunt echipate cu benzi reflectorizante pentru utilizarea în siguranță chiar și în condiții cu lumină slabă. Picioarele robuste au curele elastice reglabile pentru o potrivire mai bună.
Principalele avantaje:
- ultra-ușor și design adaptabil
- talie și picioare cu formă ergonomică pentru o susținere excelentă
- materiale din surse reciclate și neutre din punct de vedere climatic
- buclă inovatoare de fixare fără cusături pentru legare ușoară
- puncte de ancorare reflectorizante pentru siguranță sporită
- cinci bucle pentru accesorii și două locuri pentru suporții de materiale
- ușor de ambalat datorită structurii sale subțiri și flexibile
- livrat înr-o husă de transport
Parametri:
- Marimea XS–S: circumferința taliei 74-89 cm, circumferința piciorului 54-60 cm, greutate 130 g
- Marimea M-L: circumferința taliei 84-99 cm, circumferința piciorului 57-63 cm, greutate 135 g
- Marimea L–XL: circumferința taliei 94-109 cm, circumferința picioarelor 61-67 cm, greutate 140 g
Parametri
- Marcă
- Climbing Technology
- Potrivit
- bărbați / femei
- Mărime
- XS/S / L-XL
- Greutate
- 135 g
-
Număr de catarame
O cataramă:
potrivit pentru escaladă sportivă, cățărare pe perete, alpinism
- greutate redusă
- închidere simplă și rapidă
- volum mai mic după împachetare
Dezavantaje:
- adaptabilitate mai redusă la circumferința taliei
- nu se pot centra ideal buclele de legare
3 catarame:
potrivit pentru trasee lungi, via ferrata, utilizare universală (vară/iarnă)
- reglare rapidă a circumferinței
- mai comod de îmbrăcat peste diferite straturi de haine
- permite ajustarea confortului când stai în ham
Dezavantaje:
- bucla poate fi ușor decalat(ă) de la centru, reglare doar pe o parte
4 catarame:
potrivit pentru VHT, escaladă pe gheață și mixtă, lucru la înălțime
- nivel maxim de reglare – excelent pentru iarnă
- ușor de îmbrăcat chiar și peste colțari
Dezavantaje:
- greutate mai mare
- mai voluminos
- montare mai complexă și mai lentă
- 1
- Culoare
- alb
- Culoarea producătorului
- White/Red
- Termen de garanție
- 24 luni
- Codul produsului
- EAN
Despre producători
Climbing Technology proiectează și produce echipamente inovatoare pentru toate disciplinele verticale, special concepute pentru siguranță și ușurință în utilizare. Peste 35 de ani de experiență au făcut din Climbing Technology o companie capabilă să perceapă nevoile pieței și să le transforme în produse inovatoare pentru alpinism, escaladă sportivă și siguranță la înălțime.
Produsele Climbing Technology sunt un exemplu solid al experienței italiene în proiectarea și fabricarea de echipamente de protecție individuală de cea mai înaltă calitate, concepute pentru a fi utilizate în toate disciplinele verticale: pe munte (alpinism și alpinism sportiv), în medii profesionale (lucrul la înălțime, lucrul pe frânghie, salvare) și în medii recreative (via ferrata și parcuri de aventură).
Cercetarea continuă a materialelor și a tehnicilor de prelucrare sunt esențiale pentru a atinge noi obiective: acestea permit crearea de echipamente care să îndeplinească cele mai avansate cerințe tehnice și sportive.




























