Geacă femei Norrona lyngen Gore-Tex Jacket
- După activitate:
- pentru turism / de schi / snowboard / schi alpin
3 078 Lei
Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.


Nu este în stoc
Jacheta Ortovox 3L Guardian Shell pentru femei are o combinație unică de membrană Toray Dermizax®EV de înaltă performanță și căptușeală din lână merino fină pe toată lungimea. Lâna are proprietăți de termoreglare și de absorbție a umezelii și este plăcut de moale, în timp ce membrana oferă protecție împotriva apei și vântului. Datorită membranei robuste și cusăturilor plate, această jachetă de freeride este extrem de durabilă și rezistentă. În interesul sustenabilității, este, de asemenea, fără PFC și neutru din punct de vedere climatic.
Pentru a asigura libertatea deplină de mișcare, jacheta pentru bărbați este moale și ușoară. Fermoarele ergonomice de ventilație de la subraț sunt ușor de deschis și oferă ventilație suplimentară atunci când situația devine dificilă. Detalii precum ajustarea tivului mai înalt și ajustarea ascunsă a glugii asigură o potrivire optimă și ușurință în utilizare.
Buzunarele frontale spațioase, un buzunar intern și un buzunar pentru permisul de schi oferă mult spațiu pentru articole mici și orice altceva pe care nu doriți să îl puneți în rucsac. O caracteristică deosebit de practică este buzunarul integrat pentru telefonul mobil din buzunarul frontal din stânga, unde plasa merino protejează bateria de frig.
Geci și încălțăminte după activitate
Geci și pantaloni după tip
Legendara companie germană Ortovox este renumită pentru sonda de avalanșă Ortovox F2, lansată pe piață în 1980. Înafară de sistemul de securitate și sonda de avalanșă, este devotată și producției de rucsacuri, lopăți, sonde și alte echipamente de schi alpinic și freerid.