Jacheta de exterior pentru femei Impeca de la Alpine Pro este fabricată din materiale de înaltă calitate și funcționale. Este impermeabil, rezistent la vânt și respirabil. Utilizați jacheta pentru drumeții, excursii montane și alte activități în aer liber și vă va proteja întotdeauna corpul perfect. Materialul utilizat atinge o coloană de apă de 10 000 mm, o permeabilitate la vapori de 10 000 g/m2/24h și o respirabilitate de RET<10. Aceste valori sunt obținute datorită materialului premium cu membrană PTX, care garantează impermeabilitate ridicată și îndepărtarea rapidă a transpirației de pe corp și tratament de impregnare DWR. Jacheta are o croială și mâneci anatomice pentru o mișcare confortabilă și nerestricționată, cusături lipite, o glugă pe care o veți aprecia atunci când plouă și un fund reglabil în lățime cu o bandă elastică. Există, de asemenea, 3 buzunare practice pentru lucrurile esențiale și trape pentru manipularea mai ușoară a fermoarelor. Puteți alege din mai multe opțiuni de culori frumoase.
Principalele caracteristici ale jachetei pentru femei:
material hidrofug, impermeabil, permeabil la vapori, rezistent la vânt, flexibil
modificarea materialului Ret < 10
tratament material membrană PTX
coloană de apă 10000 mm
permeabilitate la vapori 10 000 g/ m2/ 24h
fără umplere
căptușeală din plasă
tăiat semi-fitted
cusături tapetate
glugă inamovibilă, cu cordon de strângere
capac de bărbie
mâneci cu formă anatomică, manșetă Velcro în partea de jos
ventilație subraț cu fermoare
partea de jos extinsă la spate, cu reglarea lățimii prin bandă elastică
3 buzunare în total
imprimare reflectorizantă, aplicare prin lipire a materialului contrastant
emblemă pe partea frontală
trageți filele mai lungi pentru o manipulare ușoară
Capacitatea unui material de a lăsa să treacă vaporii de apă produși de corpul uman. Indică câte grame de vapori se pot evapora pe un metru pătrat de țesătură în 24 de ore (MVTR).
10000 g/m2 la 24 h
Rezistența la apă
Exprimă capacitatea materialului de a rezista la presiunea apei. Cu cât cifra este mai mare, cu atât materialul este mai rezistent la îmbibarea cu apă.
10000 mm H2O
Nr. de buzunare(haine)
3
Extins la spate
Da
Ventilare în axilă
Da
După activitate
Geci și încălțăminte după activitate
sport
/
pentru turism
După tip
Geci și pantaloni după tip
impermeabile/cu membrană
/
de tranziție
Glugă
cu glugă
Termen de garanție
24 luni
Despre producători
Marca cehă Alpine Pro, în anul 2014, a sărbătorit 20 de ani de la înființarea sa. În acest timp a reușit să devină lider pe piața cehă cu îmbrăcăminte și accesorii de outdoor, și și-a găsit locul și pe piețele externe.