ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

299 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 299 Lei?

Husky Grut M

Geacă bărbați

După activitate:
sport / pentru turism / de schi
Tip umplutură izolatoare:
sintetică
Alegeți varianta

Disponibilitatea

În stoc
Când estimăm livrarea?

Prețul original

1 400 Lei
Reducere calculată din cel mai mic preț cu 30 de zile înainte de campanie

1 307 Lei

Puteți folosi reducerea introducând codul în câmpul pentru cod de reducere din partea de jos în primului pas al coșului de cumpărături. 1 111 Lei cu codul de reducere SOFT15

Cadoul nu este potrivit?Schimbă-l cu un voucher până la 15.01.2026

  • Livrare gratuită Pentru achiziții de peste 299 lei
  • Testare în magazin Comandați în magazin mai multe variante și încercați-le!
  • 100% produse originale Garanția autenticității și calității

Fotografie

  • cod SOFT15
  • Livrare gratuită

Fotografie

Informații despre produs

Protecție perfectă pentru condiții dificile

Geaca pentru bărbați Grut M de la brandul Husky este concepută pentru protecție și confort maxim chiar și în cele mai solicitante condiții. Beneficiază de izolație medis, cusături complet lipite și inserții interne realizate din tricot elastic și țesătură 3D pentru o mai bună circulație a aerului. Datorită tehnologiei pentru impermeabilitate Husky Tech Stretch 20.000 cu tratament DWR și membranei laminate este excelentă pentru ploaie și zăpadă, menținând în același timp o respirabilitate ridicată.

Geaca Grut M are fermoare impermeabile, o glugă ajustabilă cu cozoroc întărit și o centură de zăpadă care poate fi detașată cu ușurință. Are mâneci anatomice cu orificii pentru degetul mare, manșete elastice și un spate extins pentru confort sporit. Beneficiază de logouri reflectorizante, buzunare practice pentru ochelari și o lavetă de curățare a ochelarilor.

Caracteristicile principalele:

  • Impermeabilitate 20 000 mm și respirabilitate 20 000 g/m²/24h
  • Cusături complet etanșate și fermoare impermeabile
  • Inserții interne pentru o mai bună circulație a aerului
  • Centură de zăpadă detașabilă cu cauciuc antiderapant
  • Glugă reglabilă cu cozoroc întărit

Geaca Grut M este potrivită pentru orice experiență în aer liber.

Parametri
Marcă
Husky
Potrivit
bărbați
Mărime
M / L / XL / XXL
Material îmbrăcăminte
Poliester 100%
Respirabilitate

Capacitatea unui material de a lăsa să treacă vaporii de apă produși de corpul uman. Indică câte grame de vapori se pot evapora pe un metru pătrat de țesătură în 24 de ore (MVTR).

20000 g/m2 la 24 h
Rezistența la apă

Exprimă capacitatea materialului de a rezista la presiunea apei. Cu cât cifra este mai mare, cu atât materialul este mai rezistent la îmbibarea cu apă.

20000 mm H2O
Nr. de buzunare(haine)
mai mult de 5
Centură de zăpadă
Da
Ventilare în axilă
Da
După activitate

Geci și încălțăminte după activitate

sport / pentru turism / de schi
După tip

Geci și pantaloni după tip

impermeabile/cu membrană
Glugă
cu glugă
Tip umplutură izolatoare
sintetică
Culoare
negru / albastru
Culoarea producătorului
Black / Blue
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
EAN
Despre producători

Compania cehă Husky CZ s.r.o. a fost înființată în anul 1997 cu scopul de a produce și de a furniza echipament de camping, rucsacuri de călătorie și articole sportive. În ultimii ani, Husky a fost, de asemenea, implicat și în producția de mobilier de camping, care este foarte popular și căutat printre clienți.

De la începuturile sale, marca Husky pune accentul pe originalitatea și calitatea procesării produselor, astfel încât baza producției este accentul pus pe dezvoltarea și designul și selecția atentă a materialelor de calitate. Husky se concentrează în primul rând la clienții care își petrec timpul liber în mod activ, în natură sau la munte.

Datorită cooperării pe termen lung cu membrii serviciului de salvare montană și sprijinului expedițiilor de alpinism nu numai în Himalaya, compania testează eficiența și calitatea produselor sale.

Mai multe despre producător

Alte variante

Geacă bărbați Kilpi Hyder-M (2022)

Geacă bărbați Kilpi Hyder-M roșu
  • cod SOFT15
  • -50 %
După activitate:
snowboard / de schi
Tip umplutură izolatoare:
sintetică

3 000 Lei 1 500 Lei

Geacă bărbați Kilpi Turnau-M

Geacă bărbați Kilpi Turnau-M albastru închis DBL
  • cod SOFT15
  • -15 %
După activitate:
de schi
Tip umplutură izolatoare:
sintetică

1 800 Lei 1 530 Lei

Geacă bărbați Sir Joseph Sarek Man

Geacă bărbați Sir Joseph Sarek Man albastru
  • cod SOFT15
După activitate:
de escaladă / pentru turism / schi alpin / sport
Tip umplutură izolatoare:
puf

1 448 Lei 1 356 Lei

Produse asemănătoare găsiți în