ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

299 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 299 Lei?

Vango Galaxy 300

Cort turistic

Greutate:
6 kg
Material construcție cort:
dural
Material podea:
Polyester
Material tendă:
Polyester
Alegeți varianta

Disponibilitatea

În stoc
Când estimăm livrarea?

Prețul original

2 474 Lei
Reducere calculată din cel mai mic preț cu 30 de zile înainte de campanie

Reducere

-20 %

1 986 Lei

Pentru a obține codul de reducere, este suficient să vă înregistrați. 1 787 Lei pentru membrii 4camping eXtra Obține codul

Cadoul nu este potrivit?Schimbă-l cu un voucher până la 15.01.2026

  • Livrare gratuită Pentru achiziții de peste 299 lei
  • Testare în magazin Comandați în magazin mai multe variante și încercați-le!
  • 100% produse originale Garanția autenticității și calității

Fotografie

  • Black Friday
  • Livrare gratuită
  • -20 %

Fotografie

Informații despre produs

Cortul de camping spațios Galaxy 300 de la marca Vango oferă un spațiu interior mare atât în dormitor, cât și în hol. Prin urmare, este ideal pentru cei care caută un compromis rezonabil între greutate și spațiu și intenționează să utilizeze cortul mai des. Acest cort poate fi montat doar cu folia exterioară, care servește drept adăpost, sau în varianta All in One Pitch, când folia exterioară și cortul interior se montează simultan. Această metodă economisește timp și efort în timpul montării. Cortul face parte din colecția Earth, care utilizează materiale reciclate din materiale plastice de unică folosință.

Supratenta este fabricată din poliester reciclat Protex® Eco 70D, care oferă o protecție excelentă împotriva intemperiilor. Cusăturile complet lipite și podeaua din poliester 70D cu o coloană de apă de 6000 mm contribuie de asemenea la protecție. Construcția cortului constă din tije ușoare, rezistente și durabile din duraluminiu PowerLite. Intrarea interioară este parțial echipată cu o plasă de țânțari, care permite ventilarea fără riscul pătrunderii insectelor.

Un avantaj al cortului este vestibulul său mare cu o podea ridicată, ideal pentru relaxare, depozitarea obiectelor ude sau a echipamentului. Ferestrele Diamond Clear, amplasate pe părțile laterale și pe tavanul holului, asigură suficientă lumină naturală.

Sistemul patentat TBS®II (Tension Band System) asigură stabilitate și rezistență la intemperii, inclusiv la fluxul de aer variabil. Sistemul constă în chingi fixate în trei puncte, care împiedică deplasarea laterală a cortului. Chingile pot fi îndepărtate dacă vremea este favorabilă. Alte beneficii includ buzunare interne pentru articole mici, elemente reflectorizante, șnururi de tensiune Line-Lok cu glisiere din plastic și puncte de fixare Flexible Fit pentru ancorarea sigură a cortului.

Cortul este livrat cu o husă practică supradimensionată, dotată cu chingi de compresie și o deschidere largă pentru ambalare ușoară. Cortul a fost testat în conformitate cu standardul european EN5912.

Principalele avantaje:

  • Antreu extra spațios
  • Fabricat din materiale reciclate
  • Hol spațios cu podea detașabilă
  • TBS®II - stabilitate în condiții meteorologice nefavorabile
  • Ușă interioară în formă de O - deschidere ușoară cu o singură mână
  • Ferestre Diamond Clear pe părțile laterale și pe tavanul holului pentru a lăsa să intre lumina zilei
  • Testat pentru rezistență la vânt și ploaie - EN5912
  • Protecția împotriva focului - în conformitate cu EN5912
  • Buzunare interioare pentru articole mici
  • Elemente reflectorizante pentru o vizibilitate mai bună
  • Sistem de ventilație pentru o mai bună circulație a aerului
  • Fast Pack Tent Bag - husă mare de compresie pentru ambalare ușoară

Material:

  • Tendă: Protex® Eco 70 Denier poliester reciclat (3000 mm), cusături lipite
  • Cort interior: poliester
  • Căptușeală: Poliester 70D HH (6000 mm)
  • Construcție: Vango PowerLite duraluminiu – 7001-T6

Materialele folosite pentru supratentele Vango

Cum se alege un cort

Video
Parametri
Marcă
Vango
  • AMG Group Ltd.
  • 2 Kelburn Business Park Port Glasgow Scotland PA14 6TD
  • info@amg-group.co.uk
  • https://www.amg-group.co/
Gama de modele
Galaxy
Greutate
6 kg
Greutatea minimă

Se referă la greutatea cortului fără accesoriile suplimentare (de exemplu: cuie suplimentare, husă, dormitor etc.).

5,7 kg
Nr. de persoane

Indică pentru câte persoane este destinat cortul/hamacul. Pentru corturi, acesta nu include bagajele și alte echipamente. Prin urmare, acordați atenție numărului de vestibuluri sau abside sau alegeți un cort care este un pic mai spațios pentru bagaje. Hamacele sunt disponibile în mărime single (1 persoană) sau double (2 persoane). Diferențele dintre cele două sunt în greutatea maximă suportată și dimensiuni.

3 persoane
Tip de cort

Înainte de a cumpăra un nou cort, stabiliți clar pentru ce tip de activitate îl veți folosi cel mai mult.

turistic
Tip construcție

Tipul cupolă (iglu) este cea mai răspândită structură autoportantă cu construcție ușoară. Tipul geodezic este proiectat pentru condiții extreme, structura încrucișează bețele în mai multe locuri, rezultând o rezistență și o stabilitate mai mari. Tupul tunel este construit folosind bețele care nu se încrucișează. Acesta utilizează eficient spațiul intern și, atunci când este bine ancorat, oferă o rezistență ridicată la vânt. Un cort în formă de A, cu un singur strat de material a cărui structură constă din două bețe fixe plasate în mijlocul pereților din față și din spate. În cazul corturilor cu construcție gonflabile, bețele au fost înlocuite cu tuburi de aer, ceea ce facilitează construirea unor corturi de familie chiar și mai voluminoase, dar este necesară o pompă sau un compresor cu un capăt compatibil. Tipul de cort automontabil oferă o construcție foarte rapidă și ușoară, dar și o manevrare mai dificilă la pliere și dimensiuni de ambalare mai mari. Teepees/Iurtă au un design atipic, oferind o suprafață comună mare, la un cost ridicat și o greutate mai mare. 

tunel
Material construcție cort

Laminatul (fibră de sticlă) este cel mai ieftin și cel mai utilizat material, cu o durabilitate redusă (nu prevede manipulări frecvente) și o greutate mai mare. Durawrap/Duraflex/Wrapflex este un laminat îmbunătățit, dar semnificativ mai rezistent, cu o construcție în formă de diamant clar vizibilă pe suprafață. Bețele din duraluminiu sunt cel mai frecvent utilizate în corturile ultraușoare, principalul beneficiu fiind greutatea redusă și durabilitatea ridicată. Bețele din oțel sunt potrivite pentru corturi auto (anexe) și corturi de petrecere, au durabilitate ridicată, capacitate de încărcare, dar și greutate. Carbonul/kevlarul este absolut cel mai ușor material, acest tip de bețe pot fi găsite în oferta suplimentară a doar câtorva producători de corturi de expediție din lume. Bețele de trekking/echipamentul de avalanșă utilizate în montarea unui cort au un design neconvențional, dar sunt destul de suficiente pentru camparea peste noapte, avantajul fiind greutatea totală mai mică.

dural
Rezistența foliei de sol

Exprimată de obicei ca valoare a coloanei de apă = câtă apă poate suporta un anumit material înainte de a începe să se îmbibe. Exprimat în milimetri. Un parametru mai important decât rezistența tendei.

6000 mm
Rezistența tendei

Tenda / supratenda = partea superioară a unui cort cu strat sau construcție dublă. Caracterizat de coloana de apă = capacitatea materialului de a rezista la presiunea apei. Indicată în milimetri.

3000 mm
Material podea
Polyester
Material tendă
Polyester
Dimensiuni cort
440 x 260 x 190 cm
Dimensiuni dormitor
210 x 180 x 130 cm
Înălțime cort
190 cm
Înălțime dormitor
130 cm
Înălțime hol
190 cm
Dimensiuni ambalat
52 x ø21 cm
Nr. de dormitoare

Parametru utilizat în principal pentru corturile de familie, unde accentul se pune pe spațiul util și confort. Mai multe dormitoare înseamnă mai multă intimitate și mai multă variație în spațiul interior.

1
Nr. de intrări

Pentru corturile de 1-2 persoane, o singură intrare va fi suficientă, un astfel de cort va fi mai ușor și mai potrivit pentru drumeții și expediții. Corturile pentru 2 sau mai multe persoane este mai bine să le alegeți cu mai multe intrări. Mai multe intrări înseamnă o ventilație mai bună, o ieșire mai confortabilă din cort, dar și mai multă greutate.

1
Folie de sol hol
Da
Timp de montare
Timpul aproximativ necesar de construcție și fixare a construcției.
mai mult de 15 min
Antreu
mediu
Culoare
verde/portocaliu
Culoarea producătorului
Forest Green
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
EAN
Despre producători

Echipamentele de outdoor ale brandului scoțian Vango se bazează pe anii de experiență în domeniu. Din anul 1966, Vango se specializează în dezvoltarea de corturi și echipamente de outdoor pentru o gamă largă de entuziaști de outdoor. Din sortimentul acestei firme veții alege cu siguranță, indiferent că sunteți în căutarea unui echipament pentru o vacanță de camping relaxantă, drumeții ușoare sau ciclism.

 

Mai multe despre producător

Alte variante

Cort turistic Robens Seeker 3

Cort turistic Robens Seeker 3 verde închis Dark Green
  • Black Friday
  • -26 %
Greutate redusă
Greutate:
2200 g
Material construcție cort:
dural
Material podea:
Nylon
Material tendă:
Nylon

2 955 Lei 2 186 Lei

Cort de familie Robens Cima Versa 3

Cort de familie Robens Cima Versa 3 verde Green
  • Black Friday
  • -27 %
Spațios și confortabil / Instalare ușoară / Ușor și compact
Greutate:
6500 g
Material construcție cort:
dural
Material podea:
Polyester
Material tendă:
Polyester

3 088 Lei 2 244 Lei

Cort ultra ușor Salewa Litetrek Pro III Tent

Cort ultra ușor Salewa Litetrek Pro III Tent
  • Black Friday
  • -19 %
Ușor și compact
Greutate:
2420 g
Material construcție cort:
dural
Material podea:
Nylon
Material tendă:
Nylon

3 157 Lei 2 564 Lei

Cort turistic Vango Omega TC 350

Cort turistic Vango Omega TC 350 verde/gri Ivy
  • Black Friday
  • -20 %
Greutate:
8400 g
Material construcție cort:
dural
Material podea:
Polyester
Material tendă:
Polyester

2 346 Lei 1 883 Lei

Cort tip tunel Vango Omega 350

Cort turistic Vango Omega 350 verde/portocaliu Forest Green
  • Black Friday
  • -20 %
Ușor și compact
Greutate:
5200 g
Material construcție cort:
dural
Material podea:
Polyester
Material tendă:
Polyester

2 142 Lei 1 720 Lei

Cort turistic Pinguin Aero 3 DAC

Cort turistic Pinguin Aero 3 DAC
  • -25 %
Ușor și compact
Greutate:
2850 g
Material construcție cort:
dural
Material podea:
Nylon
Material tendă:
Nylon

2 254 Lei 1 691 Lei

Cort ultra ușor Salewa Litetrek III

Cort Salewa Litetrek III gri
  • Black Friday
  • -18 %
Greutate:
2960 g
Material construcție cort:
dural
Material podea:
Nylon
Material tendă:
Polyester

2 039 Lei 1 673 Lei

Cort Ferrino Nemesi 3 Pro

Cort Ferrino Nemesi 3 Pro verde închis Green
  • Nou
  • -15 %
Fiabil/ă
Greutate:
2350 g
Material construcție cort:
dural
Material podea:
Polyester
Material tendă:
Polyester

1 798 Lei 1 531 Lei

Cort turistic Vango Sigma TC 300

Cort turistic Vango Sigma TC 300 verde/gri Ivy
  • Black Friday
  • -16 %
Greutate:
7000 g
Material construcție cort:
laminat (fiberglass)
Material tendă:
Polyester / Bubac

1 810 Lei 1 512 Lei

Cort Vango Tryfan 300

Construcție durabilă
Greutate:
4300 g
Material construcție cort:
dural
Material podea:
Polyester
Material tendă:
Polyester

1 515 Lei 1 502 Lei

Cort de familie Pinguin Campus 3 Duralu

Cort Pinguin Campus 3 Duralu
  • -25 %
Hol spațios
Greutate:
5600 g
Material construcție cort:
dural
Material podea:
Nylon
Material tendă:
Polyester

1 943 Lei 1 457 Lei