ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

249 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 249 Lei?

Camp Daisy Twist Long - Light Blue

Buclă

Bucla de poziționare Camp Daisy Twist Long cu ochiuri spirale cusute pentru reglarea ușoară a lungimii de poziționare.

Alegeți varianta

Disponibilitate

În stoc
Când estimăm livrarea?

Preț inițial

271 Lei
Reducere calculată din cel mai mic preț cu 30 de zile înainte de campanie

Reducere

-16 %

228 Lei

Cod 4C10: extra -10% la ZULU, WARG, MOOA și High Point

  • Livrare gratuită Pentru achiziții de peste 249 lei
  • Testare în magazin Comandați în magazin mai multe variante și încercați-le!
  • 100% produse originale Garanția autenticității și calității

Fotografie

  • Nou
  • -16 %
Informații despre produs

Săculețul de odihnă Daisy Twist Long de la marca Camp, cu ochiuri spirala cusute pentru poziționarea ușoară a lungimii de odihnă. Săculețul este fabricat din Nailon robust de 16mm. Dispozitivul de odihnă se atașează la hamul de șezut cu nodul de vulpe.

Principalele avantaje:

  • sârmă de 16mm cu ochiuri spirala cusute
  • ochi de legare răsucit
  • conectare la ham cu nod de buclă
  • lungime: 137cm
  • RO 566
  • utilizare pentru alpinism, escaladă, cățărare
Parametri
Marcă
Camp
  • C.A.M.P.
  • Via Roma, 23; 23834 Premana (LC) - Italy
  • contact@camp.it
  • https://www.camp.it/d/ot/en/corporate
Greutate
134 g
Lungime
137 cm
Material
Poliester
Tip lonjă

Statică – potrivită pentru autoasigurare la regrupare sau în timpul rapelului.

  • Avantaje: Simplă, ușoară, rezistentă la abraziune.
  • Dezavantaje: Neelastică, lungime fixă.

Dinamică – permite o ușoară mișcare în timpul sprijinului în lonjă, fără a restricționa prea mult mobilitatea.

  • Avantaje: Confort, absorbție a mișcărilor ușoare.
  • Dezavantaje: Rezistență limitată la utilizare îndelungată și abraziune.

De poziționare – permite ajustarea flexibilă a lungimii lonjei (de exemplu, pe trasee lungi).

  • Avantaje: Versatilitate, ajustare ușoară.
  • Dezavantaje: Puțin mai grea și cu o construcție mai complexă.

Daisy Chain – utilizată frecvent în escalada tehnică, pentru asigurare și gestionarea echipamentului.

  • Avantaje: Multifuncționalitate, posibilitate de ajustare rapidă a lungimii.
  • Dezavantaje: Risc potențial de asigurare incorectă dacă nu este utilizată corect.
De poziționare
Culoare
albastru
Culoarea producătorului
Light Blue
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
EAN
Despre producători

Camp este o companie de top în alpinism (abrevierea pentru Concezione Articoli Montagna Premana), a cărei istorie datează din 1889. Primele momente ale acestei companii au avut loc într-un atelier mic din Preman, în munții din jurul localității Lecca (nordul Italiei) unde Nicola Codeg  lucra cu fier forjat. Magazinul a fost predat fiului său Antonio, producătorii de faimoasele pioleți desemnate Alpine regiment.

Marca Camp poate fi găsită acum în 80 de țări din întreaga lume. Produsele se caracterizează prin ușurință și performanță în conformitate cu motto-ul "ușor și rapid" al alpinismului contemporan. Datorită istoriei sale lungi de muncă completă, pasiune și loialitate față de rădăcinile sale într-o competiție globală deschisă, și-a dezvoltat know-how-ul sportiv la un nivel înalt. Camp este acum condusă de a patra generație a familie Codega. Din acest motiv, este o companie de neegalat, care este o cultură montană autentică încorporată în mijlocul tradiției și inovării.

Mai multe despre producător

Alte variante