ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

249 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 249 Lei?

Uvex Pace Stage

Ochelari de soare

Categorie filtru de soare (Cat.):
S3
Alegeți varianta

Disponibilitate

În stoc
Când estimăm livrarea?

Preț inițial

459 Lei
Reducere calculată din cel mai mic preț cu 30 de zile înainte de campanie

Reducere

-15 %

390 Lei

  • Livrare gratuită Pentru achiziții de peste 249 lei
  • Testare în magazin Comandați în magazin mai multe variante și încercați-le!
  • 100% produse originale Garanția autenticității și calității

Fotografie

  • Livrare gratuită
  • Nou
  • -15 %

Fotografie

Informații despre produs

Ochelarii de soare Pace Stage de la Uvex combină un aspect sportiv cu tehnologii avansate pentru o viziune perfectă.

Aceștia oferă proprietăți optice excelente și, datorită filtrului de categorie 3 (transmisie a luminii 10%), asigură o protecție ridicată împotriva razelor solare și protecție 100% împotriva radiațiilor dăunătoare UVA, UVB și UVC. Lentila panoramică cu efect de oglindă asigură o experiență de condus sau alergare fără orbire.

Tratamentul special de suprafață permite o curățare ușoară, astfel încât umiditatea sau amprentele să fie eliminate instantaneu. Puntele nazale moi, reglabile, oferă confort maxim și adaptare individuală. Sunt completate de capete flexibile și moi ale brațelor.

Tehnologia supravision® previne aburirea lentilelor și menține calitatea lor optică, contribuind la o siguranță sporită chiar și în condiții dificile. În plus, dispune de ventilație funcțională care elimină excesul de umiditate de pe față.

Principalele avantaje:

  • utilizare sportivă versatilă
  • pentru vreme însorită
  • tehnologie fără ramă
  • lentile panoramice cu oglindă
  • ultra ușoare (30 grame)
  • protecție 100% UVA, UVB și UVC
  • Tehnologia Supravision®
  • tratament anti-ceață
  • strat special, de pe care amprentele de degete sunt ușor de curățat
  • categoria filtrului de soare: S3
  • tampoane pentru nas moi
  • capetele flexibile și moi ale brațelor

Categoria filtrului de soare

Parametri
Marcă
Uvex
Gama de modele
Performance
Potrivit
bărbați / femei
Greutate
30 g
Categorie filtru de soare (Cat.)

Intervalul înseamnă că aceștia sunt ochelari fotocromici care se adaptează la lumină. Citiți mai multe în articol.

S3
Nr. lentile
1
După activitate

Geci și încălțăminte după activitate

urban / sport / pentru turism / pentru alergare / pentru ciclism / bushcraft / schi alpin / fitness, antrenament / nautică
Polarizare

Filtrul de polarizare elimină în mod semnificativ orice strălucire (apă, zăpadă, sticlă, asfalt umed), îmbunătățind în același timp claritatea și perceptibilitatea spectrului de culori.

Nu
100% UV ochrana
Da
Culoare
alb/argintiu / negru/argintiu / roz deschis
Culoarea producătorului
BLACK MATT / MIR. SILVER / CLEAR / MIR.PINK / WHITE MATT / MIR.SILVER
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
EAN
Despre producători

Brandul Uvex a fost fondat în 1926 în Fürth, Bavaria, de către Phillip Wintre, iar inițial s-a axat pe fabricarea ochelarilor de protecție de lucru. Apoi au aplicat cunoștințele și tehnologia pe care le dobândiseră pentru a produce primii lor ochelari de schi în 1959.

A fost una dintre primele companii care au introdus tehnologii fără de care nu ne mai putem imagina schiatul de astăzi. Începând cu dezvoltarea stratului UVEX supravision super anti-fog în anii 1970, care a împiedicat aburirea ochelarilor, prin tehnologia UVEX double lens la o altă inovație din anii '90, cunoscută sub numele de tehnologia lentilelor UVEX lasergold, care permite o mai bună recunoaștere a conturului. Istoria, experiența, inovația și protecția consecventă a sănătății umane au făcut din această marcă una dintre cele mai respectate companii din industria de căști și ochelari de schi. 

Cea mai mare parte a producției are loc în Germania și în Europa. Marca s-a mândrit întotdeauna cu tradiția sa și cu eticheta Made in Germany. Numele companiei Uvex: este derivat din cuvintele uv-ex = ultraviolet exclus. 

Mai multe despre producător

Gama de modele Uvex Performance

Alte variante

Ochelari sport R2 Boost

Ochelari sport R2 Boost transparentă
  • Black Friday
  • -10 %
Categorie filtru de soare (Cat.):
S3

458 Lei 412 Lei