ForCamping s.r.o.

Comparați

8 Comparare

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

299 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 299 Lei?

Julbo Sniper L

Ochelari de schi

Stoc epuizat

Ne pare rău, dar stocul pentru produsul Sniper L este momentan epuizat. Aruncați o privire mai jos la selecția de produse similare disponibile.

Fotografie

Ochelari de schi Julbo Sniper L Cat 2

Nu este în stoc

Produse alternative

Informații despre produs

Ochelarii de schi Julbo Sniper L sunt perfecți pentru biatlon și schi fond. Dimensiunea lor este mai potrivită pentru fețele mai mari. Ochelarii permit schimbul de lentile. Pachetul conține un obiectiv care se încadrează în categoria 2. Veți aprecia faptul că obiectivul distorsionează foarte puțin, datorită formei sale sferice. Forma circulară asigură un câmp vizual neobstrucționat și protecție maximă, în timp ce cele două catarame situate pe fiecare parte permit o ajustare mai rapidă și mai simetrică. Forma ochelarilor oferă o stabilitate excelentă și nu apasă pe nas, făcând ochelarii foarte confortabili. Confortul este, de asemenea, asigurat de căptușeală și design ergonomic, care servește pentru ventilație optimă și previne condensarea în timpul urcării și coborârii.

Principalele avantaje ale Julbo Sniper L:

  • CAT.: S2 - noros, parțial noros
  • transmitanța luminoasă a lentilei (VLT): 25%
  • mai mult pentru fețe mai mari
  • potrivit pentru biatlon și schi fond
  • câmp vizual maxim
  • cadru minimalist
  • ochelari sferici
  • sticlă din policarbonat Spectron
  • confort datorită căptușelii ergonomice
  • categorie filtru solar: S2

Categoria filtrului ochelarilor de soare.

Parametri
Marcă
Julbo
Potrivit
bărbați / femei
Categorie filtru de soare (Cat.)

Intervalul înseamnă că aceștia sunt ochelari fotocromici care se adaptează la lumină. Citiți mai multe în articol.

S2
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
76032853
Despre producători

Compania Julbo a fost înființată în anul 1888, la poalele munților Jura, în satul francez Longchaumois a fost înființată o companie producătoare de ochelari de soare unici. Julbo este sinonim cu calitatea și dezvoltarea continuă. Datorită contactului direct cu munții, designerii au bogată experiență practică, pe care le pot pune în aplicare în produsele lor.

Mai multe despre producător